Cebuana Lhuillier Age Group Tennis 2018 Series - Sindangan, Zamboanga del Norte

(click images to enlarge)

SINGLES

10 UNISEX
CHAMPION: Garlandson Ardiente (Aurora, Zamboanga Del Sur)
RUNNER-UP: Vladimer Kaezer Pol Quiday (Pagadian City, Zamboanga Del Sur)
Score: 4/2, 4/2

12 BOYS
CHAMPION: Heinz Aslan Carbonilla (Maranding, Lala, Lanao Del Norte)
RUNNER-UP: Kurt Gervan Bandolis (Tubod, Lanao Del Norte)
Score: 6/0, 6/0
12 GIRLS
CHAMPION: Christine Gula-Gula (Dapitan City, Zamboanga Del Norte)
RUNNER-UP: Elloisa Marie Laputan (Dapitan City, Zamboanga Del Norte)
Score: 6/3, 6/4

14 BOYS
CHAMPION: Heinz Aslan Carbonilla (Maranding, Lala, Lanao Del Norte)
RUNNER-UP: Richmoon Soriano (Tubod, Lanao Del Norte)
Score: 6/1, 6/1
14 GIRLS
CHAMPION: Christine Gula-Gula (Dapitan City, Zamboanga Del Norte)
RUNNER-UP: Dean Lianne Lanipa (Oroquieta Misamis Occidental)
Score: 6/0, 6/2

16 BOYS
CHAMPION: Rafi Jib Alip (Sindangan, Zamboanga Del Norte)
RUNNER-UP: Dwayne Russel Daarol (Liloy, Zamboanga Del Norte)
Score: 7/5, 6/2, 10-7
16 GIRLS
CHAMPION: Maria Maxiel Rica Labrador (Sindangan, Zamboanga Del Norte)
RUNNER-UP: Jalia Sjaen Elumba (Dipolog, Zamboanga Del Norte)
Score: 6/1, 6/1

18 BOYS
CHAMPION: Jose Maria Pague (Buug, Zamboanga Sibugay)
RUNNER-UP: Lex Estillore (Molave Zamboanga Del Sur)
Score: 6/0, 6/1
18 GIRLS
CHAMPION: Maria Maxiel Rica Labrador (Sindangan, Zamboanga Del Norte)
RUNNER-UP: Carmella Dawn Borromeo (Dipolog, Zamboanga Del Norte)
Score: 6/1, 6/1

DOUBLES

10 UNISEX
CHAMPION: Garlandson Ardiente / Vladimer Kaezer Pol Quiday
RUNNER-UP: Miggy Ivandale Omos / John Andre Omos
Score: 4/1, 4/0

14 BOYS
CHAMPION: Pete Harley Liquit / Dwayne Russel Daarol
RUNNER-UP: Kurt Gervan Bandolis / Richmoon Soriano
Score: 8/4

14 GIRLS
CHAMPION: Jalia Sjaen Elumba / Maria Maxiel Rica Labrador
RUNNER-UP: Christine Mae Gula-Gula / Eloisa Marie Laputan
Score: 8/4

18 BOYS
CHAMPION: Jose Maria Pague / Nik Alessandro Isagan
RUNNER-UP: Rafi Jib Alip / Jessy Ysyldrje Elumba
Score: 8/3